38 results in search
9 photos
74 Ayers Village Road Methuen MA 01844
$1,200,000
Beds: 2
Baths: 1
Sq Ft: 1,024
Days on Market: 1398

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
40 photos
2 Hitching Post Ln Methuen MA 01844
$1,200,000
Beds: 5
Baths: 3.5
Sq Ft: 4,537
Days on Market: 27

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
13 Fairways Ln Methuen MA 01844
$1,199,000
Beds: 4
Baths: 3.5
Sq Ft: 4,200
Days on Market: 30

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
6 Patrick Way Methuen MA 01844
$1,099,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 3,672
Days on Market: 16

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
40 photos
31 Fairways Lane Methuen MA 01844
$1,050,000
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 3,191
Days on Market: 26
Open: 5/14/26 4 PM - 6 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
6 Geramat Way Methuen MA 01844
$975,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,822
Days on Market: 14
Open: 5/16/26 1 PM - 3 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
23 Sequoia Dr #23 Methuen MA 01844
$949,000
-$26,000
Beds: 3
Baths: 3
Sq Ft: 3,111
Days on Market: 17

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
9 Balmoral Dr Methuen MA 01844
$925,000
-$25,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,350
Days on Market: 14
Open: 5/17/26 12 PM - 2 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
38 photos
3 Hillview Drive Methuen MA 01844
$899,900
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 3,038
Days on Market: 21

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
29 photos
2 Liams Ln Methuen MA 01844
$879,900
-$20,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,800
Days on Market: 21
Open: 5/15/26 4:30 PM - 6:30 PM,
5/17/26 12 PM - 2 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
41 photos
11 Brookside Ct Methuen MA 01844
$849,900
Beds: 5
Baths: 2.5
Sq Ft: 3,039
Days on Market: 63

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
24 photos
7 Erhardt Ter Methuen MA 01844
$835,900
-$15,000
Beds: 4
Baths: 3
Sq Ft: 2,402
Days on Market: 73
Open: 5/16/26 11 AM - 1:30 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
34 Venice Road Methuen MA 01844
$799,000
Beds: 6
Baths: 4
Sq Ft: 4,091
Days on Market: 29

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
27 photos
40 Hillcrest Ave Methuen MA 01844
$727,131
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,276
Days on Market: 22

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
32 photos
25 Thayer St Methuen MA 01844
$699,000
Beds: 4
Baths: 2.5
Sq Ft: 2,855
Days on Market: 8

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
29 photos
82-84 Haverhill Street Methuen MA 01844
$689,400
$4,400
Beds: 5
Baths: 2
Sq Ft: 1,824
Days on Market: 2
Open: 5/14/26 5 PM - 7 PM,
5/16/26 10 AM - 12 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
29 photos
86 Comet Rd Methuen MA 01844
$659,900
-$5,000
Beds: 4
Baths: 2
Sq Ft: 2,740
Days on Market: 34

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
19 photos
15 Stillwater Rd Methuen MA 01844
$649,900
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 1,456
Days on Market: 9
Open: 5/17/26 11 AM - 1 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
36 photos
15 Erhardt Terrace Methuen MA 01844
$639,900
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,997
Days on Market: 1
Open: 5/15/26 5 PM - 6:30 PM,
5/16/26 1 PM - 3 PM,
5/17/26 11 AM - 1 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
42 photos
96 Derry Road Methuen MA 01844
$634,900
Beds: 3
Baths: 2.5
Sq Ft: 1,872
Days on Market: 20

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
20 photos
10 Gloucester St Methuen MA 01844
$615,000
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 2,436
Days on Market: 1
Open: 5/16/26 11 AM - 1 PM,
5/17/26 11 AM - 1 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
28 photos
1 Lady Slipper Ln Methuen MA 01844
$615,000
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 1,400
Days on Market: 1
Open: 5/16/26 11 AM - 1 PM,
5/17/26 11 AM - 1 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
37 photos
21 Newhill Rd Methuen MA 01844
$599,999
-$15,001
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 1,619
Days on Market: 23

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
23 photos
131 Pleasant Valley St Methuen MA 01844
$599,999
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,641
Days on Market: 20
Open: 5/17/26 12 PM - 2 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
13 photos
19 Elane Methuen MA 01844
$595,000
Beds: 3
Baths: 1
Sq Ft: 2,430
Days on Market: 2
Open: 5/15/26 4 PM - 6 PM,
5/16/26 1 PM - 3 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
40 photos
128 East Street Methuen MA 01844
$589,900
Beds: 3
Baths: 2
Sq Ft: 1,934
Days on Market: 9

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
18 photos
3 Adams Ave Methuen MA 01844
$565,000
-$10,000
Beds: 3
Baths: 1.5
Sq Ft: 1,537
Days on Market: 120

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
25 photos
3 College Ln Methuen MA 01844
$560,000
Beds: 3
Baths: 1
Sq Ft: 1,728
Days on Market: 16

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
30 photos
31 Dexter St Methuen MA 01844
$549,000
Beds: 3
Baths: 1
Sq Ft: 1,180
Days on Market: 29
Open: 5/15/26 4 PM - 5:30 PM,
5/16/26 3 PM - 4:30 PM

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment
26 photos
26 Hobson St Methuen MA 01844
$529,900
Beds: 4
Baths: 1
Sq Ft: 1,116
Days on Market: 29

Updated 8 Minutes Ago
Trip MapRequest InfoAppointment